۷ ایده برای تغییر دکوری منزل متناسب با بودجه شما

۷ ایده برای تغییر دکوراسیون منزل

اگر برای تغییر دکوراسیون منزل و زیبا سازی آن وقت زیادی را صرف تماشای مجله های دکوراسیون میکنید و یا صفحه ها و شبکه های مجازی را دنبال میکنید تا بتوانید ایده بگیرید باید بگم که سخت در اشتباهید.اولین مسائله  این است که این تصاویر شامل مبلمان و لوازم جانبی می شود که دارای میلیون ها تومن ارزش هست و برای هر شخصی صرف این مقدار از هزینه و بودجه مقدور نیست .ولی خوشبختانه راه های زیادی وجود دارد که شما میتوانید با کمی خلاقیت ، نوآوری و صرف هزینه کم تغییر دکوراسیون ارزان داشته باشید.
بهترین راه برای این کار این است که در مورد چگونگی خرج کردن اطلاعات کسب کنید و محتاتانه عمل کنید.

تکنیک های تزئین با بودجه کم:

برای تغییر دکوراسیون ارزان ما برای شما ۷ تکنبک کاربردی جمع آوری کردیم که حتما می تواند برای شما مفید باشد.

۱ -خودتان دست به کار شوید

اگر میخواهید با بودجه کم تغییر دکوراسیون ارزان ایجاد کنید، اول باید هر چیزی را که در مجلات و تلوزیون دیده اید فراموش کنید.به جای خرید لوازم با مارک های گران قیمت باید فکر کنیم که چطور وسایل قدیمی خود را با کمی تغییر حفظ کنیم؟! امروزه هزینه خود کالا در خیلی از موارد کمتر از هزینه نصب و جا به جایی میشود.مثلا هزینه کاغذ دیواری به طور مثال اگر رولی ۲۰۰ هزار تومان باشد هزینه نصب هر رول معادل ۱۵۰ تومان است که مبلغ قابل توجهی می باشد.از طرفی یک مطالعه علمی در سال ۲۰۱۲ در دانشکاه هاروارد نشان داده که افراد برای کارهایی که با دست خودشان انجام میدهند ارزش بیشتری قائل میشود.

۲-جای مبلمان را تغییر دهید

مثلا اگر وارد اتاق نشیمن خود میشوید و پشتی مبل شما بیشترین تمرکز را ایجاد میکند واین برای شما تکراری شده شما میتوانید با تغییر جهت مبل ها یک چیدمان جدید ایجاد کنید که فضای شما را متفاوت جلوه دهد.اگر شما از دیدن فضای تکراری در منزلتان خسته شدید این صرفا به این معنی نیست که باید لوازم منزلتان را عوض کنید.شما میتوانید با آوردن یک سری از لوازمی که در قسمت های دیگر منزلتان بدون کاربرد مانده اند به داخل فضای نشیمن، فضا را متحول کنید. یا حتی اگر فضای شما بیش از اندازه شلوغ است تعدادی از وسایل را به اتاقی دیگر انتقال دهید .ویا آن را به کسی که نیاز دارد بدهید.تغییر موقعیت مبلمان تا حد زیادی به تغییر فضای شما کمک خواهد کرد.

۳-تغییر کار برد لوازم منزل

گاهی به جای جا به جایی لوازم منزل لازم است حتی کاربرد وسایل خود را عوض کنیم تا شاید در جای دیگر زیبا تر به نظر برسد.مثلا یک میز ساده را با کمی رنگ آمیزی و تغییر رنگ به عنوان پایه ای برای تلویزیون در نظر بگیریم.ویا با استفاده از جعبه های چوبی که بلا استفاده مانده اند کتابخانه ای بسازیم که دسته های مختلف کتاب ها را در خود جای بدهد.

تغییر دکوراسیون ارزان

۴- خرید لوازم دست دوم

گاهی هم فقط نیاز نیست که لوازم خود با هزینه پایین تغییر دهید.میتوانید از فروشگاه ها ویا برنامه هایی که امکان خرید اجناس با قیمت مناسب را در اختیار تان قرار می دهد خریدی بسیار به صرفه تر از بازار داشته باشید.گاهی حتی میتوان از این طریق به صورت رایگان لوازمی از منزل خود را با دیگران معاوضه کنید

۵-استفاده از رنگ

یکی از ارزانترین روشهای تبدیل و تغییر دکوری منزل استفاده از رنگ است.در عرض چند ساعت یک فضای تیره و تار را با استفاده از یک سطل رنگ می توان متحول کرد.حتی میتوان دیوار اتاق و نشیمن را با رنگ کردن یک و یا چند دیوار اصلی زیرو رو کرد.گاهی به جای رنگ آمیزی ساده می توان با استفاده از نوار چسب روی دیوار سفید قسمت هایی را به صورت راه راه پوشاند و فضای خالی بین آن هارا رنگ آمیزی کرد.بعد از خشک شدن نوار چسب هارا جدا کرده و از این طریق یک بافت راه راه خواهیم داشت.


یا اینکه با استفاده از ورق های پلاستیکی محکم ویا مقوای سخت یک طرح خاص را به صورت شابلون جدا کرده و روی دیوار قرار دهید و داخل آن را رنگ آمیزی کنید.و این کار را در قسمت های مختلف دیوار تکرار کنید تا بافتی مشابه کاغذ دیواری در تمامی قسمت های دیوار ایجاد شود.استفاده از اسفنج هم می تواند در پر کردن شابلون به شما کمک کند و حتی میتوانید این کار را به ترتیب با ۲ یا چند رنگ انجام بدهید

۶- گل آرایی :

گل ها در تغییر دکوراسیون ارزان بسیار کارآمد هستند. می توانید گلدان های پلاستیکی ارزانی را تهیه کنید و با استفاده از رنگ یا کاموا آن ها را تزیین کنید و داخلشان گل های طبیعی زیبا بکارید و در دکوراسیونتان از آن استفاده کنید.حتی می توانید بطری ها را با ربان و رنگ تزیین کنید و گل های شاخه بربده را درون آن بگذارید. باکمی ذوق و سلیقه می توانید خودتان گلدان های سنگی درست کنید.

۷- بازسازی وسایل قدیمی :

لازم نیست حتما وسایل جدید خریداری کنیم می توانیم با کمی خلاقیت وسایل قدیمی که داریم را با بکارگیری تکنیک دکوپاژ یا نقاشی بازسازی کنیم.تغییر دکوراسیون ارزان

برای مطالعه بیشتر :

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری راجبه دکوراسیون داشته باشید یا خانه کوچکی دارید دوست دارید چیدمان خاص و زیبایی داشته باشید مقالات انواع دکوراسیون ، چیدمان خانه کوچک و دکوراسیون داخلی را مطالعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *