خرید جهیزیه عروس

خرید جهیزیه عروس، یک خرید سخت

یکی ازسخت ترین خریدهای طول دوران زندگی هر شخص و به خصوص  خانم ها خرید جهیزیه عروس است.خرید جهیزیه عروس معمولا بعد از خوانده شدن خطبه ی عقد بین طرفین آغاز میشود ولی همانطور که خیلی از ماها میدانیم خرید جهیزیه عروس  در قدیم به صورت امروزی نبوده و تقریبا بعد از تولد فرزند دختر روند خرید جهیزیه هم شروع میشد.

تغییر خریدجهیزیه عروس امروزی :

ولی رفته رفته و در پی پیشرفت سریع تکنولوژی و به روزشدن لوازم خانگی روش خرید جهیزیه و انبارکردن آن منسوخ شد و معمولا جوانان تا قبل از ازدواج از خرید لوازم ضروری اجتناب میکنند.از طرفی خرید جهیزیه در طول مدت مشخص شده و کوتاه از زمان عقد تا برگزاری جشن صورت میگیرد که این مدت بسته به توافق طرفین از یک ماه تا چند سال به طول می انجامد. به همین دلیل گاهی خانواده ها درپی خرید جهیزیه به مشکلاتی از جمله ازقلم انداختن لوازم ضروری مشکل درپیدا کردن و خرید با عجله و بدون تحقیق برمیخورند.

جهیزیه در فرهنگ های مختلف :

دادن جهیزیه در تمام فرهنگ ها و کشورهای مختلف وجود دارد وبیشتر مرسوم است که خرید جهیزیه  برعهده خانواده دختر است اما در بعضی شهرها رسم براین است که پسر جهاز را تهیه کند در برخی شهرها پسر چند تکه از جهاز را تهیه می کندبرخی خانواده ها آن را به عنوان شیربها حساب می کنند. جهاز حتی می تواند ملک ، پول نقد نیز باشد اما جهیزیه بیشتر شامل اسباب و لوازم منزل است که در شروع یک زندگی جدید کمکی به زوجین است . اغلب دختر خانم ها دغدغه خرید جهیزیه را دارند که چه وسایلی با چه رنگی و طرحی و مدلی خریداری کنند و خانه خود را به بهترین شکل ممکن طراحی کنند و همچنین بسیار نگران هستند که چیزی را از قلم نیندازند.

مشورت در خرید جهیزیه عروس:

برای خرید جهیزیه عروس باید حتما قبل از ورود به بازار در رابطه با مارک , نوع , قیمت و کیفیت لوازم مورد نیاز تحقیق کنید و از آشنایان خود که به تازگی لوازم مشابهی را خریداری کرده راهنمایی بگیریدچون تنها دراین صورت است که در دام تبلیغاتی فروشندگان نخواهید افتاد و با دیدی باز خرید خود را انجام خواهید داد.      خرید جهیزیه عروس

در خرید جهیزیه عروس به چه نکاتی باید توجه کنیم :

اول از همه باید لیستی تهیه کنیم ببینیم اصلا به چه چیزهایی نیاز داریم بعد به بوجه مون نگاه کنیم ببینیم چقد پول داریم چقد می خواهیم هزینه کنیم بعد خونه ای که میخوایم زندگی مشترکمونو توش شروع کنیم چند متره بزرگه ، کوچیکه متناسب با آن خرید کنیم نه این که کلی وسیله بخریم بعد بریم خونمون ببینیم جایی برای نگه داشتنشون نداریم بعداز همه اینا ببینیم به چه نوع دکوراسیونی علاقه داریم دوس داریم خونمون چه شکلی بچینیم . من زیاد دنبال مد نیستم بیشتر ترجیه می دهم دکوراسیون و رنگی که دوس دارم و به خونم میاد را انتخاب کنم اره گفتم به خونم بیاد یعنی اگه خونم کوچیه رنگ و دکوراسیونی انتخاب کنم که خونمو بزرگ نشون بده اگرم که بزرگه هر رنگ و دکوری که علاقه دارم می تونم انتخاب کنم.

تهیه لیست بابت خرید جهیزیه عروس:

برای اینکه درخرید جهیزیه عروس دچار سردرگمی نشوید و چیزی را ازقلم نیندازید بهتر است از قبل حتما لیستی را تهیه کنیدو بر طبق آن شروع به خرید لوازم منزلتان کنید. بهتر است و برای مشخص کردن اولویتها در لیست خود از دسته بندی استفاده کنید . برای مثال:لوازم مربوط به آشپزخانه –لوازم مربوط به اتاق خواب-لوازم مربوط اتاق پذیرایی-لوازم مربوط به سرویس و حمام و حتی می توانید دسته های با عنوان: لوازم کاملا ضروری و لوازم اولویت a و الویت b را برای ان در نظر بگیرد .لیست خرید جهیزیه عروس

زمان بندی برای خرید جهیزیه عروس :

حتما در خرید جهیزیه عروس زمان را در نظر بگیرید برحسب زمان خود خریدها را انجام دهید.مثلا” وقتی قراراست از فروشگاه لوازم دکوری خرید کنید حتما از قبل , لیست کالاهای مورد نیازخود را به صورت جداگانه نوشته تا چیزی از قلم نیفتد.

درنظرداشتن خانه نوعروس برای خرید جهیزیه عروس:

بهتر است قبل ازخرید هر نوع از اقلام جهیزیه , فضای منزل در نظر گرفته شود و براساس فضای خانه لوازم تهیه شود.ولی اگربنا به دلایلی قبل از آن مجبوربه خرید لوازم خود شدیدحتما از لوازم کوچکتر و ضروری تر شروع کنید و بدون توجه به فضای منزل ازخرید لوازم بزرگ از جمله مبل و فرش و….بپرهیزید.

خرید جهیزیه را از کجا شروع کنیم بهتره ؟

خرید جهیزیه عروس بسیار لذت بخش است اما اگر ندانیم خرید را از کجا وچگونه شروع کنیم گیج وسردرگم میشویم.ممکن است خیلی چیز ها را از قلم بندازیم یا با خرید لوازم غیرضروری خرج اضافه رو دستمون بزاریم. از نظر من خرید برای جهیزیه ابتدا باید از لوازم آشپزخانه و لوازم برقی و لوازم کم تنوع تر شروع شود  تا از این طریق ترس و دل شوره ناشی از اینکه چه چیزی را باید بخریم کمتر شود .

خرید لوازم آشپزخانه :

خرید لوازم آشپزخانه یکی از اصلی ترین و سخت ترین قسمت های خرید جهیزیه عروس است به همین خاطر به شما پیشنهاد میکنم خریدجهیزیه را از لوازم آشپزخانه شروع کنید چون این لوازم بسیار زیاد هستند و کلی خرده ریز هم دارد که باید خریداری کنید پس بهتره برای این بخش از خرید نیز لیستی تهیه کنیدتا چیزی را از قلم نیندازید که ما این کارا برای شما انجام داده ایم پس حتما سری به مقاله لیست لوازم آشپزخانه عروس بزنید خیلی میتونه بهتون کمک کنه.

 

لوازم آشپزخانه خرید جهیزیه عروس

لوازم آشپزخانه عروس چه ویژگی هایی باید داشته باشد :

چیزی که در خرید جهیزیه عروس خیلی باید به آن دقت کنیم کیفیت وجنس لوازم است چون می خواهیم سالیان زیادی از لوازمی که خریداری کردیم استفاده کنیم مثلا حداکثر عمر لوازم برقی ۱۰ سال است پس باید لوازم برقی انتخاب کنیم که کیفیت بالایی دارند داری برچسب استاندارد هستند سایت هنروهیمه در مقاله کدام لوازم برقی را برای آشپزخانه بخیریم مفصل راجب آن صحبت کرده .بعضی از عروس خانم ها دوس دارند تمام وسایل جهیزیشون یک نوع مارک باشه که بنظرمن اصلا کار درستی نیست چرا چون هر برندی یه سری از وسایلش کیفیت خوبی دارند پس سعی کنید از هر برندی اون کالاهایی که بهتره به قول معروف اسم در کرده را خریداری کنید.

لوازم آشپزخانه شامل چه وسایلی می شود:

لوازم آشپزخانه بسیار زیاد هستند و هنگام خرید ممکنه دچار سردرگمی شویم و حتما داشتن یک لیست کامل ضروری است. به طور کلی لوازم آشپزخانه شامل لوازم برقی ، ظروف آشپزخانه ، خورده ریز های آشپز خانه ، سرویس پلاستیک ، قالیچه ، پرده ، میزنهار خوری می باشد.

لوازم برقی آشپز خانه :

برای آسان تر شدن خرید لوازم برقی جهیزیه عروس لیست لوازم برقی را به دو دسته لوازم برقی بزرگ و لوازم برقی کوچک تقسیم کنید .در خرید جهیزیه عروس حتما به بودجه خود توجه کنید برای اینکه خرید اقتصادی داشته باشید می توانید یک لیستی هم از لوازم ضروری تهیه کنید اول ضروری ها را بخرید بعد اگر در توانتان بود غیر ضروری هارا تهیه کنید. برای راهنمایی بهتر شما در خرید لوازم برقی هنروهیمه مقاله ی لوازم برقی آشپز خانه را تهیه کرده است که می تواند به شما کمک کند.

چه مارکی از لوازم برقی بهتراست

در حال حاضر به دلیل تحریم ها و قیمت بالای ارز بیشتر لوازم خانگی برقی تولید کشور چین می باشد  که کیفیت بسیار متوسط و پایینی  نسبت انواع اصل خود دارند ولی حتما قبل از ورود به  بازار تصمیم خود را در رابطه با مارک   لوازم برقی بگیرید زیرا در بازارهای بزرگ مانند بازار شوش و یا بازار پانزده خرداد به  دلیل وجود انواع مارک های معروف و یا ناشناس و همینطور تعداد و تنوع  بسیار مغازه ها انتخاب در لحظه بسیار سخت و ناممکن است .همیشه قبل از خرید حتما باید از قیمت مطمئن شوید و در نگاه اول از خرید بپرهیزید.

لوازم برقی خرید جهیزیه عروس

لیست لوازم اتاق پذیرایی شامل چه چیز هایی می شود ؟

• لوازم صوتی تصویری
• میز تلویزیون
• فرش
• مبلمان
• میز نهارخوری
• بوفه
• ساعت دیواری
• پرده
• لوازم تزئینی

خرید جهیزیه عروس پذیرایی

تلویزیون مناسب جهیزیه عروس :

تلویزیون های هوشمند طراحی شده توسط تولیدکنندگان مختلف هر کدام نرم افزارها و ابزار های متفاوتی دارند که شما باید متناسب با نیاز خود آن را تهیه کنید .

برای خرید تلویزیون به چه چیزهایی توجه کنیم :

تلویزیون های خیلی باریک کیفیت صدای کمتری دارند برای اینکه صدای خوبی را تجربه کنید باید سینمای خانگی تهیه کنید طراحی تلویزیون مهم است ولی بیشتر از آن کیفیت تصویر وصدا مهم است که چندین پلاسما ها نسبت کیفیت تصویر بهتری دارند درعین حال ارزان قیمت تر هستند.

لیست لوازم اتاق خواب

• تخت خواب
• پاتختی
• میزآرایش
• قالیچه
• پرده
• لوستر
• آباژور
• تابلو
• چراغ خواب
• مبل راحتی
• کمد
• سطل و جادستمال
• دراور

خرید لوازم دکوری:

بنظر من این مرحله از خرید آخرین و شیرین ترین مرحله  از خرید جهیزیه برای هر نو عروسی است.بعد از اتمام چیدمان داخلی فضای خانه و نصب پرده و چیدن مبل و فرش بهترین زمان است که لوازم دکوری وکاربردی خود را برحسب ترکیب رنگ و طرح لوازم بزرگ خود انتخاب کنید.یکی از ست های زیبای منزل که جلوه ی خانه را چند برابر میکند ست پذیرایی خاص و چوبی است که میتوان آن را با دیگر لوازم ازجمله سطل و جا دستمال جاکلیدی کنسول میزعسلی دراورهای آشپزخانه و شلف های دیواری و…..ست کرد و منزلی خاص و مناسب را برای خود بسازید.شلف چوبی در هنر و هیمه

تجریه شخصی من از خرید زود هنگام در بازار

وقتی به بازار شوش رفتم با حجم زیادی از فروشگاه ها  , لوازم و اجناس روبرو شدم. بعد از کمی دور زدن و قیمت کردن اجناس  مختلف ، تصمیم گرفتم حساسیت خود را کم کرده و زودتر از قبل شروع به خرید کنم بعد از دیدن چند مغازه سرویس قابلمه ای که مورد پسند من بود را خریداری کردم و بعد برای خرید لوازم دیگر به قسمت های دیگر بازار رفتم که بعد از مدتی چرخیدین و قیمت کردن اجناس ، متوجه شدم که سرویس قابلمه را ، پانصدهزار تومان گرانتر از قیمت اصلی ان خریدم . پس من از این اتفاق ناخوش ایند نتیجه گرفتم همیشه تحت تاثیر چرب زبانی های فروشنده قرار نگیرم و طبق برنامه خودم عمل کنم و یک جنس مشخص را از چندین مغازه مختلف قیمت بگیرم سپس اقدام به خریدان کنم.

تجریه شخصی من از خریدلوازم برقی :

من برای خرید لوازم برقی مود نیاز خودم یک لیست تهیه کردم .وقتی وارد بازار شدم پس از کمی جستجو متوجه شدم که هر فروشنده قصد دارد تا لوازم  موجود در مغازه خود را بفروشد و کمتر فروشنده به صحبت های من در رابطه اجناس و مارک مورد نیازم اهمیت می داد . کاملا سر درگم شده بودم و تصمیم گرفتم  در نهایت هر وسیله ای را از یک مغازه جداگانه  بخرم که این تصمیم به زمان خیلی زیادی نیازداشت .

به حرف فروشنده ها گوش ندهید:

از طرفی فروشنده زمانی که متوجه میشد برای خرید جهیزیه مراجعه کرده بودم تمایل به فروش یک قلم جنس نشان نمی داد و برای متقائد کردن من برای خریدهای بیشتر وعده به تخفیف وسوسه انگیز برای خرید کامل لوازم برقی جهیزیه میداد که خیلی از این پیشنهاد های وسوسه انگیز در برنامه های من و مارک های مورد نیاز من نبود. بعدا متوجه شدم اجناس با مارک معروف قیمت های مشخص تری دارند و حاشیه سود پایین تری برای فروشنده ها دارند. به همین علت فروشندگان در کنار فروش مارک های معروف از اجناس با مارک های متفرقه  هم تعریف کرده ، تا سود اجناس دیگر را جبران کند .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *