دکوری های آشپزخانه

دکوری های آشپزخانه:


آشپزخانه مرکز خانه می باشد و بسیار مورد توجه قرار می گیرد مخصوصا آشپزخانه هایی که رو به پذیرایی هستن و دید دارند و چون خانم ها بیشتر وقت شان را در آشپزخانه و صرف پخت و پز می کنند دوست دارند با استفاده از دکوری های آشپزخانه چیدمان زیبایی داشته باشد و خسته کننده نباشد.

دکوری آشپزخانه

کابینت:


یکی از مهم ترین بخش آشپزخانه کابینت می باشد که باید جادار و زیبا و بادوام باشد. جنس کابینت و راه دست بودنش و کیفیت آن از بارزترین خصوصیات کابینت است بخش های مختلف کابینت باید اصولی باشد و کابینتی بلا استفاده نماند از لحاظ ارتفاع باید قابل دسترس بوده و استقامت آن برای ظروف سنگین مناسب باشد.
فضا برای تمام وسایل آشپزخانه از قبیل ماشین لباس شویی، ظرف شویی، فر، ماکروفر و یخچال با معیار های استاندارد رعایت شود همچنین جایی برای مواد غذایی خشک و سبد پیاز و سیب زمینی طراحی شود و استفاده بهبنه از تمام فضای موجود در آشپزخانه صورت گیرد.
یکی از موارد دیگر درباره کابینت رنگ آن است که باید با دکوراسیون منزل متناسب باشد، رنگ کابینت باید طوری باشد آشپزخانه را بزرگتر و باز تر نشان دهد.
دستگیره های کابینت که با رنگ و جنس خاص جلوه ی بیشتری به آن می دهد. رنگ هایی مثل طلایی و نقره ای براق بر روی هر رنگ کابینتی مناسب می باشد و باعث می شود خود را برروی آن نمایان کند و جنس آن که باید مقاوم باشد و به راحتی بتوانیم کابینت را باز و بسته کنیم از جنس هایی مثل نیکل، کروم، مس، برنج و آلومینیوم می توان استفاده کرد. محل نصب دستگیره نیز بر حسب سلیقه می تواند هر جایی از سطح کار باشد.

کابینت آشپزخانه

دیوار ها:


قسمت های خالی دیوار را می توان با سرامیک های زیبا و رنگی طراحی کرد ویا حتی با رنگ های شاد رنگ آمیزی کنیم و استفاده از قاب و تابلو هایی با موضوع مرتبط به محیط آشپزخانه باعث جذابیبت آن می شود ویا حتی یک ساعت و یا قرار دادن ظروف چوبی برروی دیوار از مواردی می باشد که باعث متفاوت و خاص شدن دکوراسیون می شود. همچنین برای استفاده بیشتر از این فضا ها می توان با نصب میله و آویز امکان نگهداری قابلمه، ماهی تابه و حوله ایجاد کنیم که امروزه با طراحی شلف های چوبی و نصب آن بر روی دیوار و قرار دادن وسایل دکوری و حتی ظروف روی آن خصوصا در آشپزخانه های کوچک بسیار مناسب و زیبا می باشد.
اگر پنجره داخل آشپزخانه باشد بهتر است برای پرده از نوع کرکره ای با رنگ مناسب جهت هماهنگی با دکوری های آشپزخانه استفاده کنیم.

آویز های دیواری آشپزخانه

روشنایی:


نور و روشنایی آشپزخانه نیز بسیار مهم می باشد. برای زیبایی بیشتر می توان از لوستر های آویز در بالای کانترآشپزخانه و هالوژن های سقفی استفاده کنیم که باعث درخشش بیشتر می شود.

روشنایی آشپزخانه

میز غذاخوری:


اگر یک میز غذاخوری مناسب با اندازه آشپزخانه گذاشته شود می توان با قرار دادن یک رومیزی زیبا و گلدان و حتی چند تا شمع چیدمان آشپزخانه را کامل کرد.
در آشپزخانه های کوچک می توان به جای میزهای بزرگ از اپن آشپزخانه به عنوان میزغذاخوری استفاده کرد که هم جای کمتری می گیرد و هم هزینه مناسب تری دارد که با ایجاد طرح های خلاقانه و شیک روی آن می توان جذابیت بیشتری داشته باشد.

میز غذاخوری آشپزخانه

گل و گیاه:


در داخل آشپزخانه به دلیل پخت و پز و نگهداری مواد غذایی مختلف ممکن است هوای محیط آلوده باشد که می توانیم با استفاده از گیاهانی مانند: پتوس، سانسوریا، آگلونما، دراسنا، سرخس و… که با آزاد سازی اکسیژن باعث تصفیه هوا می شود و بسیار مناسب برای قرار دادن در در آشپزخانه هایی که حتی نور کافی ندارند می باشند.

گل و گیاه در آشپزخانه

شیر آلات و سینک آشپزخانه:


طراحی های مختلف و متنوعی در سینک و شیر آلات وجود دارد که می توان بر حسب اندازه و دکوراسیون آشپزخانه با انتخاب یک شیر و سینک مناسب به آشپزخانه زیبایی خاصی بخشید.

سینک و شیر آلات آشپزخانه

ظروف آشپزخانه:


از ضروری ترین وسایل و دکوری های آشپزخانه می توان به ظروف های مختلف اشاره کرد که از کاربردی ترین وسایل هستند، که با انتخاب ظرف هایی زیبا و مدرن می توان آشپزخانه ای با دکوراسیون زیبا داشت.
ظرف ها بر اساس کاریرد متفاوت هستند که شامل ظرف هایی برای پخت و پز و سرو و نگهداری غذا می باشند.
ظرف هایی مانند: جا ادویه ای، جای کارد و چنگال، جا میوه ای و سینی که معمولا در آشپزخانه به چشم می آیند به شما پیشنهاد می کنیم که از ظروف چوبی با رنگ های گیاهی و قابل شستشو استفاده کنید که امروزه استقبال زیادی می کنند و کاری شیک و متفاوت می باشد و همچنین مقاوم وبا دوام و همیشگی است که با طرح و نقش هایی که روی آن می زنند بسیار زیبا و خاص هستند و به راحتی با هر سبک دکوراسیونی ست می شود.
که در عکس های زیر نمونه هایی از این ظروف را به شما معرفی می کنیم:

ظروف چوبی
ظروف چوبی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *