دکوری ارزان قیمت

دکوری ارزان قیمت:

یکی از بهترین راه ها برای زیباتر و متفاوت کردن خانه انتخاب یک دکوری ارزان قیمت منحصر به فرد می باشد که باعث جلب توجه و جذابیت گوشه و کنار خانه می شود و نوعی تغییر و تحول ایچاد می کند.دکوری هرچیزی می تواند باشد ممکن است خیلی کوچک باشد یا بزرگ، ارزان قیمت یا قیمتی بالا داشته باشد ولی نکته مهم این است که دکوری متناسب با محلی که قرار است گذاشته شود باشد تا هماهنگی آن با محیط زیبایی خاص ایجاد کند.

زیبا سازی هرچه بیشتر منزل:

برای زیبا سازی دکوراسیون منزل لازم نیست حتما هزینه زیادی صرف کنید شما می توانید با کمی خلاقیت دکوری خارق العاده داشته باشید. می توانید با تغییر کاربری وسایل قدیمی دکوری زیبا خلق کنید یا از صنایع دستی که خودتان درست کرده اید استفاده کنید.

ساخت دکوری دست ساز درمنزل:

همچنین می توانیم خودمان در خانه با استفاده از وسایل های در دسترس دکوری های ارزان قیمت دست ساز درست کنیم که در عین سادگی زیبایی خاصی داشته باشد و هم آثار دست خودمان است و هم از نظر اقتصادی به صرفه می باشد، در ساخت آن می توانیم از لوازمی مانند: ظروف پلاستیکی، تکه های چوب، کاغذ های رنگی، خرده پارچه و … استفاده کنیم و کارهای فانتزی و جالبی درست کنیم که با کمترین هزینه ساخته شده است.

۱- بشقاب های قدیمی :

بشقاب های قدیمی جهیزیه مادربزرگ و مادرتان را بردارید و یکی از دیوار های اتاق نشیمن را با آن ها تزیین کنید. این کار هم حال هوای سنتی و نستالژی به منزلتان می دهد و هم اینکه با سبک های مدرن هم خوانی دارد .

۲- وسایل چوبی قدیمی :

لوازم چوبی منزلتان که قدیمی شده است را با تکنیک دکوپاژ و هنر نقاشی بازسازی کنید جلو زیبایی به دکوراسیون منزلتان بدهید.

۳- آینه تزیینی:

از آینه ها به عنوان دکوری در منزلتان استفاده کنید. آینه باعث بزرگ و  روشن جلو دادن منزلتان می شود. برای سرویس بهداشتی می توانید یک آینه گرد تهیه کنید و قاب اطراف آن را با صدف تزیین کنید از صدف و سنگ برای تزیین سرویس بهداشتی استفاده کنید و حال و هوایی دریایی به آن بدهید.

۴- با سنگ و چوب های موجود در طبیعت دکوری خارق العاده خلق کنید :

سنگ هایی که کف رودخانه و در طبیعت هستند را جمع کنید و با نقاشی به آن ها جان ببخشید. از گندم زار ها چند خوشه گندم بچینید و در یک گلدان زیبا قرار دهید. یا تکه چوب هایی که در جنگل وجود دارد و حس و حال خوبی دارند را جمع کنید دکوری ازران قیمت برای منزلتان درست کنید.

دکوری ارزان قیمت

۵- گلدان های دست ساز درست کنید :

بجای خرید گلدان های گران قیمت با کمی خلاقیت گلدان های دست ساز درست کنید. با سیمان و سنگ می توانید کلی گلدان های سنگی زیبا درست کنید. اگر گلدان های پلاستیکی مشکی یا رنگ پریده دارید می توانید با کاموا ، زبان و تکه های چوب یا هر اشیا دیگری که به ذهنتان می رسد آن ها را تزیین کنید.

۵- گیاهان را به خانه بیاورید :

سعی کنید زیاد از گل های طبیعی در خانه تان استفاده کنید. گیاهان علاوه براینکه انرژی مثبت زیادی را وارد خانه می کنند. هوای خانه را هم تصفیه می کنند. می توانید شلف و استندهای چوبی درست کنید گل ها را روی آن قرار دهید.

۶- وسایل به ظاهر دورریختنی را دور نریزید :

می توانید با وسایل به ظاهر دورریختنی دکوری ارزان قیمت درست کنید مثلا اگر در خانه یک گیتار خراب دارید آن را به شلف تبدیل کنید و  روی آن گلدان یا مجسمه بگذارید. باکمی خلاقیت می توان یه دکوری ازران قیمت زیبا داشت.

۷- مجسمه های مفتولی درست کنید :

با استفاده از سیم مفتول و سیم چین مجسمه های دکوری ازران قیمت و زیبا با اشکال مختلف درست کنید .

۸- تابلو و قاب عکس های دست ساز درست کنید :

قاب عکس های دست ساز با وسایل به ظاهر دورریختنی درست کنید دیوار اتاق خود را تزیین کنید.

۹- آباژور و لوستر:

آباژور و لوستر جز وسایلی هستند که جلو زیادی در خانه دارند با انتخاب درست می توانند زیبایی خانه شما را چند برابر کنند و لازم نیست حتما هزینه زیادی کنید اگر اباژور قدیمی دارید آن را دورنیندازید می توانید با استفاده از تکنیک دکوپاژ و نقاشی آن را بازسازی کنید. با کمی خلاقیت خودتان آباژور و لوستر درست کنید.

۱۰-از شمع در دکوراسیون منزلتان استفاده کنید

شمع ها جز دکوری های ارزان قیمت هستند که حس و زیبایی خاصی به منزلتان می بخشند. شما می توانید با کمترین هزینه خودتان شمع و جاشمعی های زیبا درست کنید.برای نمونه یک لیوان شیشه ای که دیگر برایتان کاربردی ندارد را بردارید اطراف آن را خوشه گندم یا تکه های چوب تزیین کنید.

دکوری ارزان قیمت
دکوری های دست ساز:

در این میان نباید از دکوری های دست ساز غافل شویم. معمولا در این دکوری ها بیشترین خلاقیت به کار برده شده توسط افراد هنرمند و خلاق می باشد که زیبایی منحصر به فردی دارد و کمتر در بازار دیده می شود و دارای ارزش بسیار بالایی هم از نظر هنری و هم ظرافت و زیبایی دارد که وقت زیادی برای خلق آن صرف شده است و در کشور خودمان آثار زیادی از این هنر ها داریم که گزینه بسیار مناسبی برای افراد سخت پسند می باشد.

برای دیدن نمونه های بیشتر از صندوقچه های دست ساز و هنری به این صفحه مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *